2015

Konkurs „Złoty Paragon” 2015 rozstrzygnięty!

Piątek, 27 stycznia 2017
Czytelnicy miesięcznika Hurt & Detal – jednego z najbardziej znaczących na rynku prasy handlowej ogólnopolskiego pisma FMCG – po raz piąty przyznali nagrody „Złoty Paragon 2015 – Nagroda Kupców Polskich”, wyróżniając tym samym najlepsze produkty rynku FMCG. Wręczenie prestiżowych statuetek oraz wyróżnień odbyło się w dniu 21 maja 2015 roku w warszawskim Teatrze Kamienica. Gala wręczenia statuetek Złoty Paragon jest jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń polskiej branży FMCG.
W dniu 21 maja 2015 już po raz piąty – dzięki czytelnikom miesięcznika Hurt & Detal, którzy wzięli udział w specjalnym głosowaniu – redakcja mogła zaprezentować te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpłynęły w ubiegłym roku na rozwój handlu detalicznego w Polsce i nagrodzić te, które według nich wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku. Podczas uroczystej Gali wręczono 70 prestiżowych statuetek „Złoty Paragon 2015” i 100 Wyróżnień.

Uroczystą galę poprowadził znakomity duet – Zygmunt Chajzer oraz Katarzyna Pakosińska. Specjalnie dla Gości Wydawnictwa – w fantastycznej komedii z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle, obok reżysera Emiliana Kamińskiego – na scenie wystąpiła plejada znakomitych aktorów. Wrażeń podczas spotkania dopełniło ponadto wyśmienite menu oraz niepowtarzalny klimat Teatru Kamienica.

Do konkursu mogły nieodpłatnie przystąpić wszystkie produkty, które znajdowały się na półkach sklepowych w ubiegłym roku.

Kupcy za rok 2015 faworytów rynku wskazali w następujących kategoriach:

- Lider sprzedaży (50 kategorii)
- Nagroda Specjalna „Super Produkt”
- Elektroniczne wyposażenie sklepu
- Samochód Kupca
- Hurtownia Cash&Carry
- Lider dystrybucji FMCG
- Operator sieci komórkowej

Konkurs przebiegał pod nadzorem Instytutu Badawczego TNS Polska. Dane pochodziły ze wszystkich formatów sklepów oraz pełnego zakresu geograficznego kraju.
 
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu "Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich 2015":

LIDER SPRZEDAŻY
 
HERBATY
Produkty Wyróżnione:
- Bic-Activ Herbata zielona z maliną i marakują 20 torebek (Herbapol – Lublin S.A.)
- Lipton Royal Ceylon Black Tea 25 torebek (Unilever Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Minutka herbata czarna ekspresowa 100 torebek (Mokate  S.A.)

HERBATY FUNKCJONALNE I OWOCOWE
Produkty Wyróżnione:
- Posti Mięta herbata ziołowa 20 torebek (POSTI S.A.)
- Teekanne World of Fruits Superfruits 20 torebek (TEEKANNE Polska Sp. Z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Loyd herbatka owocowa o smaku Maliny i Truskawki  20 torebek (Mokate S.A.)

KAWY
Produkty Wyróżnione:
- Mokate Cappuccino o smaku waniliowym 100 g (Mokate Sp. z o.o.)
- Woseba Mocca Fix Gold 250 g (P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Jacobs Krönung kawa mielona 250 g (Mondelez Polska S.A.)

WODY
Produkty Wyróżnione:
- Ustronianka Biała Naturalna Woda Mineralna Niskosodowa 1,5 l (Ustronianka Sp. z o.o.)
- Cisowianka Niegazowana Naturalna Woda Mineralna 1,5 l (Polskie Zdroje Sp. z o.o. Sp. k.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Żywiec Zdrój woda źródlana niegazowana 1,5 l (Żywiec Zdrój S.A.)

NAPOJE
Produkty Wyróżnione:
- Hortex napój Jabłko - Rabarbar 1,75 l (Hortex Holding S.A.)
- Tymbark Napój Jabłko – Gruszka 1 l (MWS Sp. z o.o. Sp. k.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Oranżada Hellena czerwona 1,25 l (Colian Sp. z o.o.)

SOKI i NEKTARY
Produkty Wyróżnione:
- Fortuna Nektar owoce południowe bez dodatku cukru 1l (Agros-Nova Sp. z o.o.)
- Hortex nektar Czarna Porzeczka 1 l (Hortex Holding S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Tymbark sok 100% Multiwitamina 1 l (MWS Sp. z o.o. Sp. k.)

SYROPY
Produkty Wyróżnione:
- Łowicz Syrop z Owoców Jagody 250 ml (Agros –Nova Sp. z o.o.)
- Słoneczne Owoce syrop o smaku malinowym 430 ml (VICTORIA CYMES Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Owocowa spiżarnia Malina – syrop owocowy 240 ml     (Herbapol – Lublin S.A.)

NAPOJE ENERGETYCZNE I IZOTONICZNE
Produkty Wyróżnione:
- Black Sex Energy 250 ml puszka (FoodCare Sp. z o.o.)
- Tiger Restart (MWS Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Red Bull Sugar Free 250 ml (Red Bull Sp. z o.o.)

PRODUKTY ŚNIADANIOWE 
Produkty Wyróżnione:
- Łowicz 100% z owoców Truskawka 220 g (Agros-Nova Sp. z o.o.)
- Hochland Gouda ser do smarowania 140 g (Hochland Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Nestlé Corn Flakes 250 g (CPP Toruń Pacific Sp. z o.o.)

DŻEMY, MARMOLADY, POWIDŁA, KONFITURY
Produkty Wyróżnione:
- Powidła śliwkowe domowe 330 g (Firma Bracia Ubranek Andrzej i Jacek Urbanek Sp. J.)
- Dżem truskawkowy Jamar niskosłodzony 280 g (ZPS JAMAR Szczepaniak Sp. J.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Łowicz Dżem Truskawkowy Niskosłodzony 280 g              (Agros-Nova Sp. z o.o.)

MAKARONY
Produkty Wyróżnione:
- Podravka  Makaron Spaghetti 100% Durum 500 g (Podravka Polska Sp. z o.o.)
- Barilla Penne Rigate n.73 500 g (Barilla Poland Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Makaron Lubella Pełne Ziarno Pióra, 400 g (Lubella Sp. z o.o. S.K.A.)

PRODUKTY SYPKIE
Produkty Wyróżnione:
- Britta Ryż Biały 400 g (Sawex Sp. z o.o. Foods S.k.)
- Cukier Królewski biały 1 kg (SÜDZUCKER Polska S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mąka Szymanowska typ 480 (Polskie Młyny S.A.)

MAJONEZY
Produkty Wyróżnione:
- Majonez stołowy Roleski 280 g (Roleski Sp. J.)
- Majonez Napoleoński Mosso 320 ml („MOSSO” Kwaśniewscy Sp. z J.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Majonez Kielecki 500 ml (WSP „Społem”)

KETCHUPY
Produkty Wyróżnione:
- Ketchup Markowy ROLESKI Pikantny 450 g (Roleski Sp. J.)
- Ketchup Tortex Łagodny 500 g (Unilever Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kotlin Ketchup Łagodny 60% mniej kalorii 450 g (Agros-Nova Sp. z o.o.)

MUSZTARDY, CHRZANY
Produkty Wyróżnione:
- Musztarda Sarepska Roleski  175 g (Roleski Sp. J.)
- Chrzan Krakus 190 g (Agros-Nova Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Musztarda sarepska Kamis 185 g (McCormick Polska S.A.)

DANIA GOTOWE
Produkty Wyróżnione:
- Łowicz Gołąbki w sosie pomidorowym 580 g (Agros-Nova Sp. z o.o.)
- Hortex Zupa Kalafiorowa z koperkiem 450 g (Polski Ogród Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Kukurydza Złocista Bonduelle Naturalnie słodka 212 ml     (Bonduelle Polska S.A.)

PÓŁPRODUKTY, PRODUKTY DO PIECZENIA CIAST, BAKALIE
Produkty Wyróżnione:
- HELIO, Masa makowa z bakaliami 850 g (Helio S.A.)
- Cukier puder Cukier Królewski 500 g (SÜDZUCKER POLSKA S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Żurawina z sokiem z granatu (Bakalland S.A.)

SOSY I FIXY INSTANT
Produkty Wyróżnione:
- Winiary Pomysł Na… kurczaka w sosie śmietanowo-ziołowym 30 g (NESTLÉ POLSKA S.A.)
- TaoTao Sos chili słodko-pikantny 175 ml (TAN-VIET International S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Fix Knorr Spaghetti Bolognese extra ziołowe                      (Unilever Polska Sp. z o.o.)

PRZYPRAWY SUCHE I MOKRE
Produkty Wyróżnione:
- Knorr Przyprawa do mięs 200 g (Unilever Polska Sp. z o.o.)
- Ocet jabłkowy 6% Jamar (ZPS JAMAR Szczepaniak Sp. J.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Rosół drobiowy Winiary 60 g (NESTLÉ POLSKA S.A.)

MLEKO I NAPOJE MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
- Mleko Wiejskie 3,2% 1 l (OSM W Piątnicy)
- Monte Drink 200 ml (Zott Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kefir Robico 1,5% 250 g (FZZPM w Polsce ZUH Robico)

JOGURTY I DESERY MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
- Bakuś do kieszonki Serek o smaku czekoladowym 80 g (Bakoma Sp. z o.o.)
- Jogobella American Limited Edition 150 g (Zott Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Danio serek homogenizowany o smaku waniliowym 140 g  (Danone Sp. z o.o.)

SERY BIAŁE, TWAROGI, SERKI KANAPKOWE, TOPIONE
Produkty Wyróżnione:
- Almette Fruit z Morelą i Wanilią Puszysty serek twarogowy 150 g (Hochland Polska Sp. z o.o.)
- Mój Ulubiony Twarożek kanapkowo-sernikowy 200 g (SDM w Wieluniu)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Serek Wiejski Naturalny 200 g (OSM w Piątnicy)

SERY ŻÓŁTE TWARDE I PLEŚNIOWE
Produkty Wyróżnione:
- Turek Aksamitny Camembert Naturalny 120 g (Mleczarnia Turek Sp. z o.o.)
- Hochland Camembert Naturalny 120 g (Hochland Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Rycki Edam Ser żółty, twardy typu holendersko - szwajcarskiego (SM Ryki)

MASŁO, MARGARYNY, MIXY
Produkty Wyróżnione:
- Kasia margaryna do pieczenia 250 g (Unilever Polska Sp. z o.o.)
- Masło ekstra 82% 200 g (OSM WART - MILK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Smakowita ze swojskim masełkiem (ZT Kruszwica S.A.)

OLIWY I OLEJE
Produkty Wyróżnione:
- Basso Oliwa Extra Vergine 1 l (Italmex Warszawa Sp. z o.o.)
- Rapso 100% czysty olej rzepakowy 0,75 l (VOG Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Olej Mazowiecki 500 ml (MOSSO Kwaśniewscy Sp. J.)

WĘDLINY PACZKOWANE
Produkty Wyróżnione:
- Parówki Smakowite Drobiowe 240 g (Drosed S.A.)
- Sucha Krakowska Extra wieprzowa 260 g (Tarczyński S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kiełbasa krucha Gobarto 800 g (CEDROB S.A.)

PASZTETY I KONSERWY MIĘSNE
Produkty Wyróżnione:
- Pasztet Podlaski drobiowy bazylia i kawałki  pomidora suszonego 100 g (Drosed S.A.)
- Pasztet ciechanowski 200 g (CEDROB S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pasztet z boczkiem 800 g (Sokołów S.A.)

RYBY I PRZETWORY RYBNE 
Produkty Wyróżnione:
- Ryba z pieca z sosem brokułowym 360 g (Frosta Sp. z o.o.)
- Paluszki rybne z fileta 300 g (NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Graal Tuńczyk, kawałki w sosie własnym 170 g (Graal S.A.)

PRODUKTY CZEKOLADOWE PACZKOWANE
Produkty Wyróżnione:
- Kasztanki kakaowe z wafelkami  430 g (WAWEL S.A.)
- Hit White Choco Delight 220 g (Bahlsen Polska Sp. z o.o. Sp.k.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ptasie Mleczko® Waniliowe 380 g (Lotte Wedel Sp. z o.o.)

CZEKOLADA W TABLICZKACH
Produkty Wyróżnione:
- Alpen Gold Nussbeisser czekolada mleczna z całymi orzechami (Mondelez Europe Services GmbH Sp. z o.o. – Oddział w Polsce)
- E-Wedel Czekolada gorzka (Lotte Wedel Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kinder Chocolate 100 g (Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.)

CIASTKA I SŁODYCZE NIECZEKOLADOWE
Produkty Wyróżnione:
- Wafle Familijne o smaku śmietankowym Jutrzenka 180 g (Colian Sp. z o.o.)
- JOJO Marshamallow Party 90 g (NESTLÉ POLSKA S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Nimm2 Śmiejżelki Mlekosmyki 90 g (Storck Sp. z o.o.)

PRZEKĄSKI SŁODKIE
Produkty Wyróżnione:
- Baton BA! 5 bakalii 40 g (Bakalland S.A.)
- Miśki Akuku żelki o smaku owocowym 90 g (Colian Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Pawełek Toffi – Batonik z nadzieniem o smaku toffi w mlecznej czekoladzie 45 g (Lotte Wedel Sp. z o.o.)

PRZEKĄSKI SŁONE
Produkty Wyróżnione:
- Beskidzkie Paluchy z sezamem 100 g (Aksam Sp. z o.o. Sp. k.)
- Artur Krakersy mix 100 g (Artur Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Bruschette Maretti mix warzyw 70 g (Italmex Warszawa Sp. z o.o.)

PRODUKTY IMPULSOWE SPOŻYWCZE
Produkty Wyróżnione:
- Grześki kakaowe w czekoladzie Goplana  36 g (Colian Sp. z o.o.)
- Chupa Chups Classic (Perfetti Van Melle Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Orbit Spearmint 25 drażetek (Wrigley Poland Sp. z o.o.)

PRODUKTY IMPULSOWE NON - FOOD
Produkty Wyróżnione:
- Baterie Energizer Base AA z technologią PowerSeal+ op. 4 szt. (Energizer Group Polska Sp. z o.o.)
- VARTA Baterie Longlife AA opakowanie 4 szt. (Spectrum Brands Poland Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kropelka® Klej błyskawiczny 2 ml (BRIPOX Sp. z o.o.)

KARMY DLA ZWIERZĄT
Produkty Wyróżnione:
- Teo® karma sucha dla psa z drobiem 10 kg (PUPIL FOODS Sp. z o.o.)
- PreVital Sterile – karma dla kotów 100 g (Partner in Pet Food Polska S.A. )
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Felix Sensations z wołowiną w galaretce z pomidorami 100 g (NESTLÉ PURINA PETCARE POLAND)

WINA
Produkty Wyróżnione:
- El Sol Australia Półwytrawne 0,75 l (Ambra S.A.)
- Kadarka Prestige Półsłodkie Czerwone 1 l (Jantoń S.A. Sp. K.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Carlo Rossi Sweet White Moscato 0,75 l                            (CEDC International Sp. z o.o.)

WINA MUSUJĄCE I SZAMPANY
Produkty Wyróżnione:
- CIN&CIN Prosecco 0,75 l (Ambra S.A.)
- Kadarka Prestige Wino Musujące (Jantoń S.A. Sp. K.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Bohemia Sekt Rosé Demi Sec  0,75 l (Amazis.net Sp. z o.o.)

WÓDKI CZYSTE
Produkty Wyróżnione:
- Żubrówka Biała 0,5 l (CEDC International Sp. z o.o.)
- Stumbras Vodka Centenary 0,5 l (MV Poland Sp. z o.o.) 
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Krupnik Premium Vodka 0,5 l (Sobieski Sp. z o.o.)

WÓDKI KOLOROWE I SMAKOWE
Produkty Wyróżnione:
- Krupnik Śliwkowy 0,5 l (Sobieski Sp. z o.o.)
- Pan Tadeusz Aronia 0,5 l  (Wyborowa  S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Żubrówka Złota 0,5 l (CEDC International Sp. z o.o.)

ALKOHOLE MOCNE KOLOROWE
Produkty Wyróżnione:
- Brandy Belizza 5***** 0,5 l (Domain Menada Sp. z o.o.)
- Pliska 5YO Brandy 0,5 l (Ambra S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Ballantine’s Brasil 0,7 l (Wyborowa S.A.)

ALKOHOLE MOCNE POZOSTAŁE
Produkty Wyróżnione:
- Barmańska cytrynowa 0,5 l (Jantoń S.A. Sp. k.)
- CIN&CIN Bianco Vermouth1 l (Ambra S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Gin Lubuski Oryginal 0,7 l (HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o.)

PIWA
Produkty Wyróżnione:
- Łomża Export piwo jasne, butelka 0,5 l (Van Pur S.A.)
- Harnaś Jasne Pełne, butelka 0,5 l (Carlsberg Polska S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Żubr butelka 0,5 l (Kompania Piwowarska S.A.)

PIWA SMAKOWE I NISKOALKOHOLOWE
Produkty Wyróżnione:
- Redd’s Apple, butelka 0,4 l (Kompania Piwowarska S.A.)
- Okocim Radler Grejprfut Z Limonką, butelka 0,5 l (Carlsberg Polska S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Warka Radler smak cytrynowy, butelka 0,5 l (Grupa Żywiec S.A.)

NAPOJE NISKOALKOHOLOWE I CYDRY
Produkty Wyróżnione:
- Dobroński cydr, butelka 0,75 l (Jantoń S.A. Sp. K.)
- Lubuski Gin & Tonic, butelka 0,275 l (HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Cydr Lubelski Jabłko 330 ml (Ambra S.A.)

ARTYKUŁY HIGIENICZNE DLA KOBIET
Produkty Wyróżnione:
- Dove Kremowa kostka myjąca (Unilever Polska Sp. z o.o.)
- Libresse Ultra Wing Normal Duo Pack (SCA Hygiene Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Blend-a-med Pro-Expert kompleksowa ochrona                  (Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o.)

ARTYKUŁY HIGIENICZNE DLA MĘŻCZYZN
Produkty Wyróżnione:
- Wilkinson Xtreme3 Black Edition (Energizer Group Polska Sp. z o.o.)
- Dove Men+ Care Clean Comfort Żel pod prysznic (Unilever Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Szampon head&shoulders Anti Hair Fall For Men (Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o)

 
ŚRODKI CZYSTOŚCI
Produkty Wyróżnione:
- Tytan WC Max Płyn do mycia WC, Zielony (Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy)
- Jan Niezbędny Worki LD Magnum z taśmą 60 litrów 10 szt. (SARANTIS POLSKA S.A.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Papier Toaletowy Velvet Delikatnie Biały XXL                    (Velvet Care Sp. z o.o.)

PRODUKTY DO MYCIA NACZYŃ
Produkty Wyróżnione:
- Jan Niezbędny Zmywak Kuchenny opakowanie 5 szt. (SARANTIS POLSKA S .A.)
- Fairy Platinum Lemon & Lime Płyn do mycia naczyń 480 ml                                                           (Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Ludwik Płyn do mycia naczyń miętowy 1000 g (GRUPA INCO S.A.)

ŚRODKI DO PRANIA I PŁUKANIA
Produkty Wyróżnione:
- Coccolino płyn do płukania Blue Splash (Unilever Polska Sp. z o.o.)
- Persil Duo-Caps Brightness+ (Henkel Polska Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Lenor Spring 1 l (Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o)

Kategoria: „Super Produkt 2015”
- Danio serek homogenizowany o smaku waniliowym 140 g (Danone Sp. z o.o.)

Usługi i wsparcie handlu detalicznego

Elektroniczne wyposażenie sklepu
- Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje: Drukarka fiskalna ELZAB Mera TE FTF (Elzab S.A.)

Samochód Kupca
- Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje: SKODA Octavia Combi                                          (Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.)

Najlepsza hurtownia Cash & Carry
- Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje Selgros Cash&Carry

Lider Dystrybucji FMCG
- Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje Eurocash Dystrybucja 

Najlepszy operator telefonii komórkowej
- Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje Polkomtel Sp. z o.o. za ofertę LTE Plusa.

Dodatkowo, Kolegium Redakcyjne doceniło wysiłek producentów i wyjątkowo wyróżniło w V edycji konkursu 3 nowości, które pojawiły się na półkach sklepowych w 2014 roku: 
 
Hochland Polska - za nową linię produktów „Almette Fruit”
Wawel S.A. - za nowy produkt: „Galaretki z nadzieniem Fresh & Fruity” 
Herbapol-Lublin S.A. - za nową kategorię: „Dżemy, powidła i konfitury”

Ponadto, wręczono 11 statuetek dodatkowych, którymi uhonorowano wybrane osoby, firmy, a także Organizacje:

- Osobowość Sektora FMCG - Dariusz Orłowski, Prezes Zarządu Wawel
- Osobowość Handlu i Dystrybucji - Paweł Kubiak, Prezes Zarządu PUH PILOT UNLIMITED 
- Biznes, Rodzina, Tradycja - Henryk Kania, twórca sukcesu Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A.
- Usługi dla Handlu - za stworzenie atrakcyjnej oferty finansowania sektora detalicznego w ramach firmy „Specjał Finanse” - Krzysztof Tokarz, Prezes Grupy Kapitałowej Specjał 
- Urządzenia fiskalne dla handlu i usług - COMP SA za drukarkę Novitus HD E
- Organizator Targów Spożywczych - PPH Maxpol Sp. z o.o.
- Za innowacyjne projekty i nowoczesne technologie stosowane w produkcji regałów sklepowych i  boksów kasowych  - Mago S.A.
- Promocja Polskiej Żywności - Związek „Polskie Mięso”
- Opakowania spożywcze - Dekorglass Działdowo S.A.
- Nagroda Jubileuszowa - Agencja Rynku Rolnego oraz Hochland Polska 
 
Redakcja miesięcznika Hurt & Detal serdecznie gratuluje wszystkim laureatom!
 

tagi: Konkurs, „Złoty Paragon” 2015, Gala, FMCG, detaliści,

Czytaj również