Edycja 2014

Stowarzyszenie Polska Wódka

Wtorek, 16 kwietnia 2019
Partner

Stowarzyszenie Polska Wódka - Polish Vodka Association (PVA) to organizacja zrzeszająca osoby, firmy i instytucje pragnące chronić tradycję oraz wartości związane z polskim przemysłem spirytusowym, w tym szczególnie polską wódką.


Celem PVA jest reprezentowanie polskiego przemysłu spirytusowego w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, umacnianie świadomości wysokiej jakości polskich wyrobów spirytusowych i wsparcie eksportu, propagowanie historii oraz tradycji polskiego przemysłu spirytusowego oraz budowanie świadomości odpowiedzialnego społecznie spożywania alkoholu.


Już od wieków polski przemysł spirytusowy pozostaje jedną z istotnych gałęzi polskiej gospodarki, zaś polska wódka – trunek silnie wpisany w narodową kulturę i historię – jest jego ikoną. Dzięki wieloletniej tradycji produkcji przy wykorzystaniu wysokiej jakości naturalnych surowców, polska wódka zyskała wielbicieli na całym świecie. Uznając polską wódkę za element dziedzictwa narodowego, PVA wspiera i chroni jej wizerunek, poprzez organizację różnego rodzaju inicjatyw i przedsięwzięć edukacyjno-informacyjnych.

tagi: PVA, Polska, Wódka, Stowarzyszenie, Partner, 2019,